Evlilik-Aile Danışmanlığı

Evlilik-Aile Danışmanlığı Nedir?

Evlilik aile danışmanlığı; ilişkilerdeki problemlerin çözümü, dinamiklerin değişimi, sağlamlaşması, gelişmesine yardımcı olmak adına uygulanan danışmadır. Danışmanlık çiftler içindir. Danışma almanız için evli olmanız şart değildir.

İletişim, her durumda olduğu gibi çiftler arasındaki en kıymetli olgudur. Doğru işlevde olmayan iletişim şekilleri, empati eksikliği, iletişim kopukluğu gibi problemler için çift-aile terapisinin yapılandırıcı yönü oldukça kıymetlidir.

Karar verme aşamasına gelmeden danışmanlık almak bir evliliği kurtarabildiği gibi yaşanılan sorunların çözüm yollarıyla alakalı da ilişkinizle tanışacağınız bir terapi şeklidir.

Aile danışmanlıklarının süresi duruma ve problemin çözüm aşamasına göre değişkenlik gösterebilir. Seans süreleri 90 dakikadır.

Koruyucu Aile Danışmanlığı Nedir?

Çiftlerin evlilik kararından önceki koruyucu, geliştirici ve iletişimin sağlamlaşmasının hedeflendiği danışmanlıktır. Hedef evlilik aşamasında ve evlilik sonrasındaki sınırlarımızın belirlenmesi, beklentilerin somutlaştırılmasıdır.

Cinsel Sorunlar

Bir ailede olmazsa olmaz birliklerin en özelidir. Vajinismus, ereksiyon problemleri gibi cinsel problemlerin çözümüyle ilgili danışmadır. Çift aile danışmanlığına ek olarak verilmektedir. Evlilik ve aile danışmanlığında da olduğu gibi bireysel olarak değil çift olarak danışma yapılırsa çözüm süresi ve etkinliği oldukça artacaktır.