Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor’da voleybol alt yapısıyla ilgili muhteşem bir hamle geldi.

Kulübün alt yapıda her yaş kategorisinde forma giyen oyuncuları ve voleybol okulunda eğitim alan çocukları dün psikologla buluşturuldu. Sporcu psikolojisi başta olmak üzere bir çok konuda sporculara eğitim veren Psikolog Elif Tutkun, kız çocuklarına önerilerde bulundu. Ayrıca sporcu velileri için de bir seans düzenlenerek çocukların psikolojisi ve onlara nasıl davranmaları gerektiğinde de bilgi verildi.

Spora sadece sportif başarı olarak bakmadıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Voleybol Şube Sorumlusu Yılmaz Kara, “A takımda hedefimiz Sultanlar Ligi’ne yükselmek. Ama bunun yanı sırada alt yapıda çok ciddi çalışmalarımız var. 2. Lig’de genç oyuncularımızdan kurulu olan bir pilot takımımız var. Ayrıca voleybol okulumuzda ve diğer yaş gruplarında da birçok voleybolcu adayını bünyemizde barındırıyoruz” dedi.

Psikolojinin yaşamın her alanında öneminin büyük olduğunu söyleyen Kara, “Sporcularımızın hem fiziki hem de mental gelişimlerini olumlu etkileyeceğine inandığımız psikolojik desteği vermek kulüp olarak bizim görevlerimizden biri. Alt yapıda görev alan antrenörlerimizle birlikte güzel bir proje başlattık. Bundan sonraki süreçte de psikolog eşliğinde eğitimlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.gazetenizolsun.com/haber/24596/anakentsporda-alt-yapiya-psikolojik-egitim-verildi.html